B O R A     A Y A N O Ğ L U    

Ana Sayfa

Besteler 1

Besteler 2

Besteler 3

 

Besteler 4

 

Özgeçmişi

Besteleri

Albümleri

Film Müzikleri

Şarkı Sözleri

Plak Kapakları

Resimleri

Mail

 

 

DAHA YAZCAK ÇOK ŞARKIM VAR

Bora Ayanoğlu Ben , pop müzik sanatçısı olmaya karar verdiğimde 15 yaşındaydım.1961 yılında İstanbul ' un bir kaç milyonu geçmeyen nüfusu ve sadece radyonun dinlendiği yıllar.

     Sanatçı bir ailenin çocuğu olduum için pikaplı bir evde büyüdüm.Batı dünyasının müzikleriyle tanışmam rahmetli ağabeyimin eve taşıdığı taş plaklar olmuştu.

     Gizemli ve sadece hayal gücünün yarattığı dünyanın içinde sımsıcak, romantik hislerle yaşamak, erişilmeze kavuşmaya çalışmak, sanatçıyı üretmeye teşvik eden duyguların bizlere ulaşan yansımasıydı.Müzik... ne sihilli şeydi o? Radyodan gelen melodilerin, antenlerden giderek dünyanın her yerine ulaşması.

     İnsanlara ulaşmak. Beni besteci yapan bu idi. Lisana ihtiyaç duymadan herkesin anlayacağı tek dil müzikti.

     Evet müzik yazmaya karar verdiğimde 15 yaşımdaydım ve böyle düşünüyordum. O yıllar , ciddi yıllardı. Müzik öğrenilecekse konservetuara gidilmeliydi. Durumu babama ve anneme açtım, bu kararıma çok sevindiler. Konservetuar imtihanını kazandım. Artık hedeflediğim müzik yolculuğuna çıkabilirdim. En kısa zamanda müziklerimi yazacak ve bütün ülkeye, dünyaya kendimi, şarkılarımı, tanıtacaktım. Ne yazık ki böyle olmadı. Yani bu kadar kısa olmadı. İnişli çıkışlı, acı tatlı anılarla dopdolu bir müzik yolculuğuydu bu. 40 senedir sürüyor neredeyse. Yüzlerce şarkı yazdım. Pop müzik bestecisi olmaya karar verdiğimde 15 yaşımdaydım.

      Hala 15 yaşımda bir müzik yolcusuyum ve yazacak çok şarkım var.

      Sevgilerimle.... BORA AYANOĞLU

Ana Sayfa

Besteler 1

Besteler 2

Besteler 3

 

Besteler 4